Kayseri
Yumurta Dondurma Merkezi

Kayseri ve çevresindeki en geniş kapsamlı ve en çok sonuç veren Yumurta Dondurma yöntemleri ve uygulamaları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

35

Yumurta Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yumurta dondurma işleminde dikkat edilmesi gereken durumları göz ardı edilmemeli

Ortalama 10-14 gün süren ilaç tedavisi ile yumurtalıklar kontrollü bir şekilde uyarıldıktan sonra anestezi altında yumurta toplama işlemi yapılmaktadır. Bu işlem sonrasında elde edilen  yumurta hücreleri vitrifikasyon (hızlı) dondurma yöntemi uygulanarak dondurulur. Dondurma öncesi kişiden mutlaka izin formu alınmalıdır. Dondurma sebebini belirten belge ve raporlar forma eklenmelidir. Dondurulan gonad hücreleri  -196 °C’de sıvı nitrojen içeren saklama tanklarında kayıtları tutularak saklanırlar.

Dondurma İşlemi Yumurtalara Zarar Verir mi?

Hümeyra Öztürk (18)

Sağlıklı ve kontrollü yumurta dondurma için polikliniğimize bekliyoruz.

Kayseri’de yumurta dondurma yöntemleri ve yüksek başarı oranları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz!

34

Kimler Yumurtalarını Dondurabilir?

Kısırlığa neden olabilen radyoterapi, kemoterapi gibi kanser tedavisi öncesi üreme kapasitesinin korunması, yumurtalık fonksiyonunun kaybolmasına yol açabilecek cerrahi operasyonlar öncesi,  düşük over rezervi (DOR) olup henüz doğurmamış veya aile öyküsünde erken menopoz hikayesine sahip olup bunu üç uzman tabipten oluşan sağlık kurulu raporu ile belgelendiren kadınlara ülkemizde yasal olarak yumurta dondurma işlemi yapılabilmektedir.

Size en uygun yöntemi gelin birlikte seçelim!

Scroll to Top
Mesaj Gönder
💬 Yardım İster Misiniz?
Merhaba,
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Şimdi Arayın