Kayseri
Vajinusmus Hastalığı

Kayseri ve çevresindeki en geniş kapsamlı ve en iyi sonuç veren Vajinusmus Tedavisi yöntemleri ve uygulamaları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

64

Vajinusmus Nedir?

Vajinismus; cinsel birleşme sırasında vajinanın dışa yakın bölümünü çevreleyen kasların kasılması sonucunda cinsel birleşmenin imkansız ya da ağrılı hale gelmesi durumudur. Vajinadaki kasılmaya bedenin başka bölümlerindeki kasılmalar da eşlik edebilir. Kasılmaların ve korkunun şiddeti ile paniğe kapılan kadın ilişki sırasında eşini itebilir, kendini ilişkiye tümüyle kapatabilir. Bu davranışlar, kadının eşi tarafından sanki ilişkiyi istemiyor veya bilinçli olarak kendisini kapatıyor gibi algılanabilir. Fakat bu kasılmalar tamamen istemsizdir ve gevşemek kadının elinde değildir.

Vajinismusun nedeni nedir?

62

Sağlıklı, kontrollü ve mutlu bir yaşam için polikliniğimize bekliyoruz.

Kayseri’de vajinusmus tedavi yöntemleri ve yüksek başarı oranları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz!

63

Vajinusmus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri sorunu yaşayanlar için oldukça tipiktir. Birleşme öncesi ön sevişme ilk zamanlarda gayet rahat ve haz doludur (Nitekim zamanla bu haz da azalacaktır). Çoğu zaman dışarıdan klitoris uyarısı ile orgazm ve tatmin duygusu da yaşanılabilmektedir. Ancak, ön sevişme sonrası erkek eşin birleşmeye teşebbüs etmesi ile birlikte kadın ‘ağrı endişesi ve korku’ ile kendisini kasmakta, bacaklarını kapatarak eşini itmekte, kalçasını yukarı veya yanlara çekerek ilişkiye engel olmaktadır. Birleşme sırasında yaşanılan titreme, terleme, çarpıntı, ölme düşüncesi hisler adeta bir ‘panik atak’ benzeri durumu yansıtır.

Size en uygun yöntemi gelin birlikte seçelim!

Scroll to Top
Mesaj Gönder
💬 Yardım İster Misiniz?
Merhaba,
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Şimdi Arayın