Kayseri
Laparoskopi Cerrahi

Kayseri ve çevresindeki en geniş kapsamlı ve en çok sonuç veren Laparoskopi Cerrahi yöntemleri ve uygulamaları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

39

Laparoskopi nedir?

Modern tıbbın sunmuş olduğu imkanlar sayesinde günümüzde birçok operasyon  daha hızlı, güvenli ve konforlu şekilde gerçekleşir.

Laparoskopi, cerrahlar tarafından cilt üzerinde büyük kesiler açmaksızın karın boşluğu ve pelvis içerisine ulaşılmasını sağlayan bir cerrahi tekniğidir. Minimal invaziv cerrahi veya anahtar deliği tekniği olarak da bilinen laparoskopi, laparoskop adı verilen cihazlar yardımıyla gerçekleştirilir. Laparoskop, uç kısmında yüksek çözünürlüklü kamera bulunan ışıklı ince bir tüptür ve karın ya da pelvis içinin rahatlıkla görülebilmesine imkan verir. Kameradan elde edilen görüntüler bir monitör üzerine yansıtılır ve cerrah bu monitör üzerinden takip ederek işlemleri gerçekleştirebilir.

Laparoskopi neden yapılır?

Hümeyra Öztürk (19)

Sağlıklı, kontrollü ve mutlu bir yaşam için polikliniğimize bekliyoruz.

Kayseri’de Laparoskopi yöntemleri ve yüksek başarı oranları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Hümeyra Öztürk (20)

Laparoskopi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Laparoskopik cerrahide, klasik cerrahi tekniğine oranla iyileşme süresi çok daha kısadır. Genel anestezi uygulanması nedeniyle ilk saatlerde hastalarda :

  • mide bulantısı
  • kusma
  • halsiz hissetme

gibi semptomlar görülebilir. Bu nedenle hastalar genellikle birkaç saat hemşire gözetiminde tutulur. Hastaneden ayrılmadan önce hastaya kullanması gereken ilaçlar, kaçınması gereken hareketler ve dikkat etmesi gereken diğer hususlar hakkında hekim tarafından gerekli bilgiler verilir. 

Size en uygun yöntemi gelin birlikte seçelim!

Scroll to Top
Mesaj Gönder
💬 Yardım İster Misiniz?
Merhaba,
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Şimdi Arayın