Kayseri
Bartholin Kisti Tedavisi

Kayseri ve çevresindeki en geniş kapsamlı ve en iyi sonuç veren Bartholin Kisti Tedavisi yöntemleri ve uygulamaları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

81

Bartholin Kisti Nedir?

Cinsel ilişki esnasında vajinada gereken kayganlığı sağlayan salgının üretimini yapan ve vajinanın girişinde her iki yanda bulunan salgı bezlerine bartholin bezleri denmektedir. Cinsel uyarıların artma dönemi yani ergenlikten sonra bartholin bezleri aktif hale gelmektedir. Bartholin bezleri cinsel ilişki sırasında vajinal ıslaklığı sağlar ve cinsel ilişkiyi kolaylaştırır. Bazı durumlarda bartholin bezlerinin kanalları tıkanır ve içindeki sıvıyı boşaltamaz hale gelir. Bezlerin içi sıvıyla dolar ve kiste sebep olur. Bu kist enfekte olup ve apse oluşturabilir. 

Bartholin Kisti Belirtileri Nelerdir?

80

Sağlıklı, kontrollü ve mutlu bir yaşam için polikliniğimize bekliyoruz.

Kayseri’de Bartholin Kisti tedavi yöntemleri ve yüksek başarı oranları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz!

83

Bartholin Kisti Teşhisi Nasıl Konur?

Bartholin kisti ve apsesi teşhisi için doktor tıbbi öykü alacaktır. Sonrasında pelvik muayene yapılır. Bunun yanında apsenin sebebi için vajinal sıvı örneği ile bazı kan tetkikleri istenebilir.  Eğer kadın menopoza girmişse ve 40 yaş üzerindeyse kanser için de araştırma testleri yapılabilmektedir. Bu kadınlarda kitleden biyopsi alınabilmektedir.

Size en uygun yöntemi gelin birlikte seçelim!

Scroll to Top
Mesaj Gönder
💬 Yardım İster Misiniz?
Merhaba,
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Şimdi Arayın